O mně

Jmenuji se Eva Řežábková a jsem neonatologická sestra s dvacetiletou praxí. Pelíšky NEOBED jsou výsledkem mé snahy o zkvalitnění ošetřovatelské péče o nezralé a extrémně nezralé novorozence.

Cílem bylo vytvořit pro tyto děti pomůcku, díky které je možno zajistit optimální polohování (navození in utero polohy).

NEOBED zároveň poskytuje dětem pocit bezpečí a dle klinického hodnocení významně přispívá ke snížení negativního vnímání prostředí intenzivní péče a zvyšuje celkový komfort dítěte (je hřejivý, prevence proleženin, výrazná redukce stresu dítěte).

Pelíšky NEOBED byly poprvé použity a vyzkoušeny v roce 2010 v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí na oddělení RES a JIP. Po úspěšných atestech o tuto polohovací pomůcku projevila zájem další neonatologická centra v Brně, Plzni, Olomouci, Hořovicích, Šumperku, Uherském Hradišti, Zlíně, Neratovicích, Kolíně, Pardubicích, Karlových Varech, Hradci Králové, Havlíčkově Brodě a Praze – Krči, ve kterých se v současné době s úspěchem používají.

CERTIFIKACE

ATEST

Klinické hodnocení UPMD

Institut pro testování a certifikaci

Průmyslový vzor allikante

Průmyslový vzor